Pro bono

„Pracując dla samych dóbr materialnych budujemy sobie więzienie. Zamykamy się samotni ze złotem rozsypującym się w palcach, które nie daje nam nic, dla czego warto byłoby żyć.” — Antoine de Saint-Exupéry

Ponieważ zawód prawnika pozwala nam realizować się profesjonalnie, jest naszą pasją, ale  jest też dla nas zobowiązaniem do niesienia pomocy tym, którzy nie wiedzą nawet, że mogą o nią poprosić. W związku z tym w sprawach szczególnie uzasadnionych świadczymy pomoc prawną za wynagrodzeniem symbolicznym lub bez wynagrodzenia.

Z przyjemnością poświęcamy czas, aby działać na rzecz potrzebujących pomocy prawnej dzieci i ich rodziców.   Wierzymy, że zaangażowanie się w pracę pro publico bono jest bardzo istotnym elementem prawniczej praktyki. Na co dzień dzielimy się naszą wiedzą i umiejętnościami z podopiecznymi Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

W ramach działalności pro bono doradzamy Deconstruction Project – organizacji non-profit działającej w Londynie. Jej głównym zadaniem jest promocja polskich artystów i polskiej kultury w stolicy Wielkiej Brytanii, a także wspieranie międzynarodowej współpracy artystycznej. Deconstruction Project prezentuje ciekawe i nieszablonowe zjawiska z zakresu sztuki współczesnej, muzyki, filmu i teatru, z uwzględnieniem projektów o profilu edukacyjnym.

http://www.deconstructionproject.co.uk